دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد

گردهمایی ائمه جمعه استان یزد برگزار شد

گردهمایی ائمه جمعه استان یزد شنبه 13/4/88  با حضور حجت الاسلام و المسلمین صدوقی نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد ، استاندار ، مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان و ائمه جمعه مناطق در حوزه علمیه اردکان برگزار شد .

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین دیداری امام جمعه ضمن خیر مقدم گزارشی از وضعیت فرهنگی مذهبی و تعامل دستگاه ها با امام جمعه ارائه داد

در ادامه روستایی فرماندار اردکان با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه در اردکان گزارشی از وضعیت شهرستان ارائه داد و دیدگاه های خود را بیان کرد .

حجت الاسلام و المسلمین خانی مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان گزارشی از صورتجلسه و مصوبات قبلی ارائه داد و از ائمه جمعه و ستادها خواست نامه ها و تعامل خود را به صورت اینترنتی انجام دهند .

حجت الاسلام و المسلمین مهاجریان امام جمعه طبس برنامه های این شهرستان را در بحث اوقات فراغت ارائه داد و ضمن بیان وجود موسسات فرهنگی در این شهرستان پیشنهادهایی در خصوص ارتباط و انجام بهتر برنامه ها ارائه داد .

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین صدوقی ضمن تقدیر و تشکر از برپایی این نشست حجت الاسلام فاطمی بصیر امام جمعه جدید هرات را به ائمه جمعه دیگر مناطق معرفی کرد . ایشان  از برخی مسائل قبل و بعد از انتخابات که مشکلاتی را برای کشور به وجود آورده و صدمات جدی را به وجود آورده انتقاد کرد و توهین به مراجع و علما را شکل دیگری از برنامه های تخریبی دانست و گفت باید جلوی این رفتارها گرفته شود . ایشان با اشاره به نظر شورای نگهبان در خصوص صحت انتخابات به رئیس جمهور منتخب تبریک گفت .

در پایان فلاح زاده استاندار یزد نقش اوقات فراغت را امری مهم در این فصل دانست و درباره سمپاشی رسانه های بیگانه هشدار داد و ماهواره ها مخرب ترین وسیله دانست و نقش خانواده در این خصوص را بسیار ارزشمند دانست . وی در خصوص مواد مخدر به کشفیات این استان اشاره کرد و اجرای  برنامه های ویژه از سوی مساجد ، تشکلهای مذهبی ، ائمه جمعه و جماعات در جهت فرهنگ سازی را خواستار شد .

فلاح زاده همچنین گزارشی از سفر اخیر وزیر راه به استان به ائمه جمعه ارائه داد .

بازدید از مصلی بزرگ اردکان و حضور در گلزار شهدا  از دیگر برنامه های این گردهمایی بود .


ن : روابط عمومی
ت : یکشنبه 14 تیر1388
امام جمعه جدید هرات معرفی شد
در جلسه شورای اداری شهرستان خاتم که در روز پنجشنبه 4/4/88 با حضور حجت الاسلام و المسلمین صدوقی برگزار شد امام جمعه جدید هرات معرفی گردید . در این جلسه که از ساعت 17 در فرمانداری خاتم برگزار شد ، در ابتدا فرماندار خاتم ضمن خیر مقدم به مسئولین استان گزارشی از وضعیت شهرستان ارائه داد .

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دانشی امام جمعه قبلی هرات ضمن تشکر از حضور مسئولین استان ، گزارشی از وضعیت فرهنگی و اجتماعی و تعامل خوب مردم این منطقه با امام جمعه ارائه داد و از همکاری  مردم و مسئولین شهرستان در طول سه سال عهده دار بودن امامت جمعه این شهرستان قدردانی کرد و از مردم خواست همانند سابق همکاری خوبی با امام جمعه جدید داشته باشند . حجت الاسلام و المسلمین فاطمی بصیر ، امام جمعه جدید این شهرستان ضمن خوشهالی از حضور در این شهرستان و قدردانی از حجت الاسلام دانشی گزارشی از برنامه های فرهنگی مذهبی خود را ارائه داد .

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین صدوقی , نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد ضمن تشکر از حجت الاسلام دانشی در این مدت برای ایشان آرزوی موفقیت کرد . ایشان گزارشات ارائه شده از سوی فرماندار را قابل تقدیر دانستند و بیان کردند : با توجه به ظرفیت های خوب این شهرستان امیدوارم در آینده شاهد رشد و شکوفایی  بیش از پیش خاتم باشیم .

در پایان حجت الاسلام فاطمی بصیر به عنوان امام جمعه جدید هرات معرفی و از خدمات حجت الاسلام دانشی قدردانی شد . 

 

( تصاویر در ادامه مطلب )


[ ادامه مطلب ] |
ن : روابط عمومی
ت : جمعه 5 تیر1388
حضور حجت الاسلام و المسلمین صدوقی در گلزار شهدا شهرستان خاتم
حجت الاسلام و المسلمین صدوقی نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد پنجشنبه ۴/۴/۸۸ با حضور در گلزار شهدا شهرستان خاتم به مقام شهدا ادای احترام کردند

      

      


ن : روابط عمومی
ت : جمعه 5 تیر1388
مراسم کلنگ زنی احداث مصلی بزرگ هرات
همزمان با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد کلنگ احداث مصلی بزرگ هرات به زمین زده شد .  این زمین به مساحت 3 هزار هکتار می باشد که برای ساخت مصلی و مجموعه فرهنگی در نظر گرفته شده است .

         

                 

 


ن : روابط عمومی
ت : جمعه 5 تیر1388
   
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.